It is currently Mon Oct 15, 2018 9:54 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 114 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Next
Author Message
PostPosted: Mon Aug 29, 2011 2:09 pm 

Am fost in 27 august 2011 si m-am cazat la Cabana Oasa( Sugag, Alba, lacul Oasa, Obarsia Lotrului).
Daca puteti, evitati aceasta cabana. Experienta mea:
- zilnic doua sesiuni de manele- la pranz si seara cateva ore, ca asa dorea sefu'
- camera mizerabila, nematurata de saptamani, WC murdar, praf- a trebuit sa insist pentru a mi se face curat, pentru ca domnisoarele de acolo iti zambesc ca toantele dar eficienta zero
-servicii bucatarie- cartofi prajiti- varianta de la pachet congelat, oua ochiuri prajite in uleiul in care au facut toti carnatii si cartofii din lume- de neconsumat
-dupa o cafea stateai juma' de ora - si cand in sfarsit primeai, era o spalatura

ORIBIL- daca puteti, alegeti orice altceva.

Profile  

PostPosted: Tue Aug 30, 2011 9:23 pm 

Scriu de la Pensiunea Tara. 3*, 110 ron/camera dubla, conditii f. bune. Maine incerc si cafeaua lor, despre mancare nu pot spune nimic, m-am descurcat din traista. Scriu de pe wi-fi de la ei si urmaresc si un Seinfeld. Life is fun!

Profile  

PostPosted: Thu Sep 01, 2011 1:37 pm 

Salut, tuturor

Caut cazare pe Transalpina pt sambata seara (03.09.11), as fi recunoscator daca primesc o recomandare (sau mai multe) de la cineva.
Am citit toate post-urile anterioare dar nu mi-am facut o opinie, iar din rezultatele de pe net n-am reusit sa ma opresc la vreuna.
Daca aveti recomandari, sugestii si/sau sfaturi, sunt deschis oricarora. Nu tin neaparat sa stau in Ranca, dar am mai fost si am fost multumit.
Orice recomandare pt o tura de motor Bucuresti-Novaci-Voineasa-Sibiu-Transfagarasan-Bucuresti este mai mult decat binevenita.

Multumesc mult.
Ovidiu

Profile  

PostPosted: Thu Sep 01, 2011 6:24 pm 

ovidiu nu crezi ca e pacat sa vii de la buc. si de la obirsia lotrului sa mrgi la sibiu prin: voineasa-brezoi,cind transalpina te duce de la rinca la sibiu , prin sebes sau jina,saliste(ti-o recomand pe cea din urma , fiind cu motorul o sa intelegi de ce. despra cazare ptr. sambata gasesti pensiuni de la horezu(pensiunea Dana-in inima olarilor renumiti,etc), pina la vaideeni,polovragi, baia de fier, novaci si rinca. important:rezerva telefonic ca alt fel nu ai nici o sansa. bafta si vreme buna , si la intoarcere sa ne postezi poze de pe TA.

Profile  

PostPosted: Fri Sep 02, 2011 11:19 pm 

A fost buna cafeaua la Tara-Rinca. Ma felicit ca am evitat week-end-ul si va sugerez acelasi lucru

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 8:52 pm 

Am fost de curand pe Transalpina.Recomand cu multa,multa caldura pensiunea Andreea din loc.Baia de Fier.Nu mi-am inchipuit ca o pensiune poate atinge asemenea standarde in Romania.Cazarea este foarte buna , masa in regim de demipensiune este de fapt ceva gen allinclusive. Te simti pur si simplu rasfatat.Felicitari d-nei Mihaela si ii doresc cat mai multi clienti.

Profile  

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 2:32 pm 

Buna ziua!

In primul rand felicitari si multumiri pentru site!

In acest weekend plecam si noi din Bucuresti cu doua masini spre Transalpina. Venim prin Rm. Valcea, strabatem de la sud la nord. .in prima zi trebuie sa parcurgem Transalpina toata, a doua zi o luam spre Transfagarasan si ne intoarcem in Bucuresti prin Curtea de Arges.

V-as fi recunoscatoare daca mi-ati recomanda o cazare buna, sa fie curat, apa calda, curent. Plecam cu trei copii de 2 luni, 5 luni si 4 ani. Bebe de 5 luni e al meu si merge deja a treia oara la munte...da, stiu, sunt nebuna...dar ne place sa-l luam cu noi, e cuminte. Nu avem stare in casa si el e parte din viata nostra, vreau sa-l invat plimbaret.

As aprecia ceva in zona Dobra, cam pe acolo ne oprim si o luam apoi spre Sibiu. Sper sa tina vremea cu noi. Sau Sebes, nu stiu daca ajungem pana acolo...pare mai scurt drumul spre Transfagarasan din Dobra - dreapta.

Numai bine!

Profile  

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 6:00 pm 

banuiesc ca in weekend toate cabanutele sunt full ?

ca si transfagarasan nu recomand nimanui sa faca transalpina intr-o zi de weekend :)

Profile  

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 11:49 pm 

Am si specificat ca mai mult caut hotel sau pensiune, cabanele de obicei au un minim de conditii si ies din discutie avand trei copii mici cu noi, din care unul de doar doua luni.

In ceea ce priveste traseul, nu am mai mult de o zi la dispozitie pentru Transalpina, luni trei dintre noi trebuie sa ajunga la munca.

Idei de cazare?

Intre timp am ales varianta sa mergem a doua zi pe TF pana la Balea si sa ne intoarcem, citeam pe net ca e praf drumul spre Vidraru si o sa evitam zona.

Profile  

PostPosted: Fri Sep 23, 2011 7:45 pm 

ralualexcip wrote:
Am si specificat ca mai mult caut hotel sau pensiune, cabanele de obicei au un minim de conditii si ies din discutie avand trei copii mici cu noi, din care unul de doar doua luni.

In ceea ce priveste traseul, nu am mai mult de o zi la dispozitie pentru Transalpina, luni trei dintre noi trebuie sa ajunga la munca.

Idei de cazare?

Intre timp am ales varianta sa mergem a doua zi pe TF pana la Balea si sa ne intoarcem, citeam pe net ca e praf drumul spre Vidraru si o sa evitam zona.

sigura zona decenta unde te poti caza cu copiii, chiar si la o pensiune este sibiul, dar musai rezervarea fao din seara asta. maine seara cand ajungeti la sibiu va fi in zadar. ps. fiind cu copiii si sigur va prinde seara,mergeti pe sebes, prin jina,poiana, tilisca,saliste nu e recomandat pe amurg.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 114 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]